Łuków

Łuków: XI edycja Biegu Tropem Wilczym z celem charytatywnym

Sport Czw. 02.03.2023 15:13:53
02
mar 2023

Przed nami XI edycja Biegu Tropem Wilczym. Odbędzie się on w najbliższą niedzielę 5 marca w Łukowie i w Staninie. Na obu tych wydarzeniach będzie można włączyć się w akcje charytatywne na rzecz Wojtka walczącego z neuroblastomą, a także braci Krystiana i Przemka, u których zdiagnozowano zespół genetyczny Curry'ego i Jonesa. Za zaangażowanie biegaczy jedna z fundacji przekaże po 10 tys. zł na konta organizacji, których podopiecznymi są chłopcy.

8-letni Wojtek Jonczyk z Gołaszyna zmaga się ze wznową choroby nowotworowej - neuroblastomy. Potrzebuje wsparcia w zbiórce środków na nierefundowane leczenie onkologiczne w USA. Fundacja PKP BP wesprze go dzięki temu, że uczestnicy niedzielnego biegu Tropem Wilczym w Łukowie do swoich koszulek przypną identyfikator akcji, czyli kartkę z napisem „biegniemy dla Wojtka”. O samym biegu pisaliśmy TUTAJ.

Bracia 15-letni Krystian i 13-letni Przemysław mają zdiagnozowany zespół genetyczny Curry'ego i Jonesa (zespół wad genetycznych), który powoduje u nich wiele problemów zdrowotnych. Chłopcy potrzebują środków na dalsze leczenie, rehabilitację oraz diagnostykę w kierunku alergii na leki stosowane do znieczulenia ogólnego. Krystiana i Przemka będą wspierać uczestnicy biegu „Tropem Wilczym”, który w niedzielę 5 marca odbędzie się w Staninie. Oni będą mieć na swoich koszulkach kartkę – identyfikator z napisem „biegnę dla Krystiana i Przemka”.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.