Medale dla sztangistów Olimpijczyka Łuków

Sport Czw. 07.09.2023 09:35:15
07
wrz 2023

Jeden złoty i dwa srebrne medale przywieźli z zawodów w Hrubieszowie młodzi sztangiści z Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej, podopieczni trenera Roberta Dołęgi. Kolejne sukcesy na swoim koncie odnotowały Andżelika Młynarczyk i Julia Linkiewicz oraz Błażej Borkowski.

Siedmioro reprezentantów Olimpijczyka Łuków brało udział w 18. Międzynarodowym Turnieju Euro-Bug I 5. Memoriał Andrzeja Greszety oraz w III Rundzie Eco Harpoon Recykling Lubelska Liga Juniorów w podnoszeniu ciężarów. Zawody odbywały się 2 września w Hrubieszowie. Wystąpiło na nich 24 kobiety i 42 mężczyzn z 11 klubów z województwa lubelskiego oraz jedna zawodniczka z Kijowa.

Rywalizacja odbywała się indywidualnie w kategoriach wagowych, w kategorii OPEN do lat 15 i 20 oraz drużynowo. W klasyfikacji juniorek najlepszą zawodniczką została Andżelika Młynarczyk, a tuż za nią uplasowała się Julia Linkiewicz (obie Olimpijczyk Łuków). Wśród juniorów wygrał Mateusz Zawisza (Wisła Puławy). Na drugim miejscu znalazł się Błażej Borkowski (Olimpijczyk Łuków). W głównej klasyfikacji drużynowej Euro-Bug najlepszą drużyną okazał się zespół AZS-AWF Biała Podlaska.

W Wojewódzkiej Lidze Juniorów zawody wygrał zespół Olimpijczyka Łuków, który po trzech rundach umocnił się na prowadzeniu w tabeli Eco Harpoon Recykling Lubelska Liga Juniorów.