Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej w Łukowie

Sport Niedz. 10.12.2023 12:45:17
10
gru 2023

16 drużyn wzięło udział w Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej na 100-lecie Orląt. Rozgrywki odbywały się w sobotę, 9 grudnia. Na hali Szkoły Podstawowej nr 1 spotkali się bardzo młodzi piłkarze z rocznika 2015 i młodsi. Wśród zwycięzców turnieju znalazły się drużyny z Łukowa i Stoku Lackiego.

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej na 100-lecie Orląt rocznika 2015 i młodszych odbył się w sobotę, 9 grudnia na hali Szkoły Podstawowej nr 1. W organizację rozgrywek zaangażowali się trenerzy, opiekunowie oraz rodzice młodych piłkarzy z ŁKS Orlęta Łuków. Wsparcia turniejowi udzielił Lubelski Związek Piłki Nożnej, a patronował mu burmistrz Łukowa Piotr Płudowski.

W turnieju udział wzięło 16 drużyn: dwie ekipy AMPlus Lumiko Łuków - ŁSR Akademia Młodego Piłkarza, Naprzód Skórzec Wektra Zbuczyn, Akademia Piłkarska Podlasie Biała Podlaska, Football Academy Chełm, KS Świdniczanka Świdnik, KS Az-Bud Komarówka Podlaska, OLIMP Stok Lacki - Szkółka Piłkarska oraz Akademia Piłkarska Champion Biała Podlaska. Orlęta wystawiły do rozgrywek pięć ekip.

Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: Lidze Europy i Lidze Mistrzów. Tę pierwszą wygrała drużyn AMPlus Łuków. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się drużyny gospodarza turnieju. Liga Mistrzów zakończyła się zwycięstwem drużyny OLIMP ze Stoku Lackiego. Drugie miejsce zajęła młoda reprezentacja Football Academy z Chełma, a trzecie - drużyna Żaków z Orląt Łuków.

zdjęcia i informacja: ŁKS Orlęta Łuków