Sport Pt. 09.06.2023 07:38:25
09
cze 2023

21 młodych sportowców reprezentujących kluby z województwa lubelskiego zostało laureatami pilotażowego programu Lubelskie Team Sport. Są wśród nich reprezentanci Olimpijczyka Łuków oraz GKS Armaty Stoczek Łukowski.

Założeniem pilotażowego programu Lubelskie Team Sport, który zorganizował Zarząd Województwa Lubelskiego, jest wsparcie perspektywicznych sportowców uprawiających dyscypliny sportowe objęte programem Igrzysk Olimpijskich. Chodzi o zawodników w kategorii młodzik w wieku 9 - 16 lat. Lubelskie Team Sport skierowany jest do sportowców, którzy zdobyli złoty, srebrny lub brązowy medal w Mistrzostwach Polski Młodzików w poprzednim roku reprezentując klub z terenu województwa lubelskiego. W gronie laureatów pilotażowego programu Lubelskie Team Sport znaleźli się zawodnicy uprawiający następujące dyscypliny sportowe: podnoszenie ciężarów, zapasy, boks oraz kolarstwo górskie.

Finał pilotażowego programu odbył się 6 czerwca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. W gronie 21 laureatów znalazło się dwoje reprezentantów Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej: Andżelika Młynarczyk, wicemistrzyni Europy, mistrzyni Polski młodziczek, wicemistrzyni Polski seniorek i rekordzistka kraju oraz Błażej Borkowski, który zdobył mistrzostw Polski młodzikowi zajął dziewiąte miejsce na Mistrzostwach Europy U15. Wśród wyróżnionych znalazła się również młoda zapaśniczka Gabriela Bykowska z GKS Armaty Stoczek Łukowski.

Program Lubelskie Team Sport trwa od czerwca do listopada. Laureatom została przyznana nagroda w wysokości 3 tysięcy złotych (500 zł/miesiąc). Środki te zawodnik może przeznaczyć na wzmocnienie procesu szkolenia sportowego oraz zakup niezbędnego sprzętu sportowego.

zdjęcia i informacja: Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej/Urząd Marszałkowski w Lublinie