Łuków

Młodzi siatkarze z Łukowa na Mistrzostwach Polski w Mini Siatkówce

Sport Śr. 19.07.2023 08:54:45
19
lip 2023

Młodzi siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie, podopieczni Jakuba Ostrowskiego, wzięli udział w finałowych rozgrywkach Mistrzostw Polski w Mini Siatkówce Kinder Joy of Moving 2023. Chłopcy wprawdzie nie zdobyli pucharów, ale sama możliwość grania z najlepszymi dała im możliwość zdobycia bezcennego doświadczenia.

Finał Mistrzostw Polski Kinder Joy of Moving odbywał się w dniach 7-9 lipca. Spotkały się na nim najlepsze drużyny z całego kraju. Młodych siatkarzy gościła Arena Gliwice. Szkołę Podstawową nr 4 z Łukowa reprezentowały dwie drużyny, w dwóch kategoriach wiekowych. Aby się tam dostać, chłopcy przeszli wcześniej przez trzy etapy eliminacji.

Jak czytamy w nadesłanej do nas relacji, w rozgrywkach wystartowały 192 zespoły, które grały w kategoriach dwójek, trójek i czwórek chłopców i dziewcząt. Zespół z Łukowa w kategorii dwójek tj. klasa czwarta, uplasował się na 14 miejscu w Polsce. Ich starsi koledzy w kategorii czwórek - klasa szósta, zakończyli rozgrywki na 27 miejscu w kraju. W skład dwójki wchodzili: Adam Mądry, Antoni Strzelczak i Adam Kołodziej. W skład czwórki: Wojtek Mądry, Łukasz Smyk, Igor Kalinowski, Marcel Olszewski i Szymon Kubiak.

Trener Jakub Ostrowski jest bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych: „Sam awans na mistrzostwa jest marzeniem każdego młodego adepta siatkówki oraz trenerów. Możliwość rywalizowania z najlepszymi w Polsce pozwala zdobywać nieocenione doświadczenia i umiejętności, które będą procentować w przyszłości”.

W relacji z pobytu na mistrzostwach płyną też podziękowania dla rodziców, którzy na miejscu dopingowali młodych siatkarzy. Podziękowania płyną też w stronę panów Kołodzieja i Strzelczaka, którzy w momentach kiedy mecze były rozgrywane jednocześnie przez oba zespoły, opiekowali się jedną z drużyn. Reprezentacja „Czwórki” dziękuje też Urzędowi Miasta za dofinansowanie wyjazdu.

Łukowska ,,Czwórka” pokazuje, że siatkówka w Łukowie nie umarła i warto inwestować w nią, jak i w chłopców, którzy dumnie reprezentują swoje miasto.


zdjęcie i informacja: Jakub Ostrowski SP 4 Łuków
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.