Łuków

Młodzi szachiści rywalizowali na Otwartych Mistrzostwach Miasta Łuków

Sport Wt. 21.11.2023 10:10:12
21
lis 2023

60 uczniów ze szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu łukowskiego wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach Miasta Łuków w szachach. Zawody zorganizowało łukowskie Stowarzyszenie Szachistów Szachpol.

Otwarte Mistrzostwa Miasta Łuków Szkół Podstawowych oraz Szkół Ponadpodstawowych odbyły się 17 listopada. Szachiści spotkali się w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Łukowie. Zawody dofinansowano z budżetu miasta. Sędzią głównym turnieju był sędzia klasy międzynarodowej (FIDE) Piotr Piwowarczyk. W mistrzostwach wzięło udział 60 uczniów z powiatu łukowskiego.

W Otwartych Mistrzostwach Szkół Podstawowych w kategorii dziewcząt z klas I - IV zwyciężyła Aleksandra Świętochowska. Drugie miejsce zajęła Zofia Pieniak, a na trzecim stopniu podium stanęła Marcelina Soćko. Wszystkie zawodniczki reprezentowały Szkołę Podstawową w Zastawiu. Wśród chłopców z klas I - IV pierwsze miejsce zajął Piotr Ciołek. Tuż za nim na drugim miejscu uplasował się Maciej Szewczak, a trzecie miejsce zajął Kuba Szczęśniak. Oni również reprezentowali Szkołę Podstawową w Zastawiu.

W kategorii dziewcząt z klas V - VIII pierwsze miejsce zajęła Gaja Sadowska ze Szkoły Podstawowej w Drohiczynie, drugie - Gabriela Szewczak, a trzecie miejsce wywalczyła Kamila Gromada - obie są uczennicami Szkoły Podstawowej w Zastawiu. W kategorii chłopców z klas V - VIII pierwsze miejsce zajął Mateusz Szczygielski ze Szkoły Podstawowej w Gręzówce, drugie - Mikołaj Kopeć ze Szkoły Podstawowej w Zastawiu, a trzecie - Sebastian Szczygieł ze Szkoły Podstawowej w Gręzówce.

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Zastawiu, drugie - Szkoła Podstawowa w Gręzówce, a trzecie miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnym im. Bronisława Chącińskiego w Łukowie.

W Otwartych Mistrzostwach Szkół Ponadpodstawowych w kategorii chłopców zwyciężył Piotr Piwowarczyk z Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie. Drugie miejsce zajął Jakub Bober z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Łukowie, a trzecie miejsce - Tomasz Bednarczyk z Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Rosa, drugie - Kinga Trumińska, a trzecie - Olga Płudowska. Wszystkie reprezentowały I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łukowie.

W klasyfikacji drużynowej szkół ponadpodstawowych zwyciężył Zespół Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie. Drugie miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łukowie, a trzecie - Zespół Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie.informacja: Stowarzyszenie Szachistów Szachpol w Łukowie
zdjęcia: podlasie24


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.