Łuków

Piłkarskie święto w Łukowie

Sport Sob. 17.06.2023 19:20:59
17
cze 2023

Ponad 650 zawodników, ich trenerów i rodziców spotkało się w sobotę, 17 czerwca w Łukowie na XV Turnieju Piłki Nożnej Chłopców, Memoriale Antoniego Trybonia. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i medale, a drużyny – puchary.

Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju już po raz piętnasty zorganizowało Turniej Piłki Nożnej Chłopców Memoriał Antoniego Trybonia. To wydarzenie, w którym od lat udział biorą drużyny z Lubelszczyzny, Mazowsza i Podlasia. Przed pandemią na turniej przyjeżdżały też drużyn zza zagranicy m.in. z Francji. Teraz turniej ma zasięg ogólnopolski. W sobotę 17 czerwca w turnieju wzięło udział 48 drużyn z roczników 2010 – 2016. Grali na stadionie przy ul. Warszawskiej oraz na boiskach nad Krzną. I jak mówił nam wiceprezes ŁSR Krzysztof Szcześniak pierwszym celem piłkarskich rozgrywek była dobra zabawa.

Podczas tegorocznego turnieju odbyło się ważne dla AMPlusa, czyli Akademii Młodego Piłkarza, szkółki prowadzonej przez Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju, wydarzenie. Władze stowarzyszenia podpisały dwie umowy sponsorskie: z Zakładem Mleczarskim LUMIKO z Łukowa oraz z Biurem Podróży ALLTRAVEL z Siedlce. Dzięki nim stowarzyszenie będzie miało dodatkowe środki na rozwój młodych piłkarzy. Podczas turnieju ogłoszono też nową, oficjalną nazwę szkółki piłkarskiej, która od teraz będzie się nazywała AMPlus LUMIKO Łuków.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.