Punkty dla KSW Łuków

Sport Pon. 13.03.2023 10:39:02
13
mar 2023

Pięcioro podopiecznych Zenona Pawlikowskiego z KSW Łuków brało udział w Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w formule kick light. Młodzi kickbokserzy nie zdobyli wprawdzie medali, ale wrócili do domu z cennym doświadczeniem i kolejnymi punktami do Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w formule kick light odbywały się w dniach 10 - 12 marca w Jarosławie. Patronował im Polski Związek Kickboxingu. W zawodach wystartowało 305 zawodników z 75 klubów. W turnieju wzięło udział pięcioro podopiecznych trenera Zenona Pawlikowskiego. Walczyli ambitnie i zdobyli punkty do Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Stoczyli bardzo dobre pojedynki, niestety w walkach o wejście do strefy medalowej zabrakło im skuteczności.

W wyniku rywalizacji juniorów, piąte miejsce zajął Oskar Dudziński, szóste miejsca wywalczyli Dominika Kondracka i Jakub Bober, a siódme miejsce Konrad Zaniewicz. W kategorii seniorów miejsce 9 - 16 wywalczył Jakub Strzyżewski.

Zawodnicy KSW łuków wrócili wprawdzie bez medali, ale za to z cennym doświadczeniem. „Mistrzostwa w Jarosławiu to pierwszy w tym roku start naszych juniorów.

Ponieważ formuła kick light nie jest naszą specjalizacją, więc start w turnieju traktujemy jako „przetarcie” przed zbliżającymi się mistrzostwami kraju w formule full contact” - mówi trener Zenon Pawlikowski.

informacja i zdjęcia: KSW Łuków