Łuków

Radoryż Smolany: turniej o puchar starosty

Sport Pt. 09.06.2023 11:42:35
09
cze 2023

Dziewięć drużyn ze szkół podstawowych z terenu powiatu łukowskiego wzięło udział w turnieju Piłki Nożnej Chłopców. Rozgrywki zorganizował po raz kolejny Zespół Szkół w Radoryżu Smolanym. Puchar starosty, o który walczono, trafił do drużyny z Adamowa.

W nadesłanej do nas relacji z turnieju, czytamy:

Turniej Piłki Nożnej Chłopców pod patronatem starosty łukowskiego odbył się 2 czerwca na obiektach Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym. Został on wpisany na stałe do harmonogramu corocznych imprez szkolnych i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tegorocznym turnieju wzięło udział 9 drużyn chłopców ze szkół podstawowych z terenu powiatu łukowskiego.

Oprócz zawodników, ich trenerów i rodziców oraz zaproszonych gości, na turnieju gościli Wojciech Czerniec, członek Zarządu Powiatu Łukowskiego oraz Krzysztof Warda, wójt gminy Krzywda. Był też inicjator turniejów piłkarskich, były dyrektor szkoły, Jerzy Jóźwik.

Rozgrywki odbyły się w dwóch grupach z których wyłoniono najlepszą czwórkę - po dwie drużyny z grupy. Mecz o III miejsce rozegrały SP Radoryż Kościelny i SP Fiukówka. To spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla Radoryża Kościelnego. W wielkim finale spotkały się ze sobą SP Adamów i SP Sarnów. Finał, po wyrównanej i bardzo zaciętej walce, wygrała SP Adamów wynikiem 3:2.

Klasyfikacja końcowa:
SP Adamów
SP Sarnów
SP Radoryż Kościelny
SP Fiukówka
SP Krzywda
SP Okrzeja
SP Huta Dąbrowa
SP Radoryż Smolany
SP Aleksandrów

W klasyfikacji na króla strzelców zwyciężył Michał Paszkowski z SP Aleksandrów, który zdobył w całym turnieju 11 bramek. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Jan Stępniak z Radoryża Kościelnego. Najlepszym bramkarzem turnieju został Mateusz Czubaszek z SP Sarnów.

Zespoły, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary, dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez starostę Dariusza Szustka. Wszyscy wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki, nagrody rzeczowe i okolicznościowe dyplomy honorujące udział w turnieju.


zdjęcia i informacja: Paweł Tomasik Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.