Łuków

Rock&Volleyball 2023 za nami

Sport Czw. 06.04.2023 16:44:49
06
kwi 2023

Przez blisko 2 pełne doby na 8 obiektach ponad 700 amatorów siatkówki rywalizowało w XI Międzynarodowym Turnieju Siatkarskim „Armaty pod Stoczkiem….” – Rock&Volleyball 2023. W tym roku impreza odbyła się w dniach 1-2 kwietnia, a jej główną areną wydarzeń była hala sportowa w Stoczku Łukowskim. Organizatorem wydarzenia od samego początku jest Stoczkowskie Towarzystwo Sportowe Aves Stoczek Łukowski.

Wyjątkowe wydarzenia na mapie siatkarskiej Polski

W zawodach wzięli udział drużyny dziecięce, młodzieżowe, seniorki, seniorzy, a także oldboy-e z Polski i Ukrainy. Impreza rozpoczęła się od zmagań najmłodszych, którzy dzielnie walczyli w godzinach porannych i wczesno popołudniowych. Na 8 mini boiskach walczyło ponad 500 dzieci z terenu województwa lubelskiego i mazowieckiego. O 13.00 w sobotę 1 kwietnia rozpoczęło się oficjalne rozpoczęcie, po którym na parkiety weszły kobiety i mężczyźni. Na 8 obiektach sportowych położonych w 4 gminach w Mieście Stoczek Łukowski, w Gminie Stoczek Łukowski, w Gminie Stanin i Gminie Wodynie (woj. lubelskie i mazowieckie) rywalizowało 200 kobiet i mężczyzn w każdym wieku z Polski i Ukrainy. Sobotnie zwycięstwo dawało przepustkę do niedzielnych finałów. Dla przegranych został turniej nocny, w którym można było zdobyć finałową dziką kartę.

Muzyka, standup, kultura


Turniej Rock&Volleyball to także muzyka i występy artystów. W tym roku gwiazdami części kulturalnej imprezy byli standuper – Kamil Kozieł, a także zespół rockowy – Bezpiecznik. Kibice mogli naprzemiennie oddawać się muzycznym emocjom, by za chwilę kosztować sportowej rywalizacji z turnieju nocnego, który zakończył się o 4 nad ranem. Samym występom artystycznym towarzyszyła atmosfera kontestowania dotychczasowych sukcesów i obmyślania planów na niedzielny finał.

Najlepsi z najlepszych


W sobotnich eliminacjach kobiecych do finałów zakwalifikowały się zespoły Feniks Lublin oraz Pogoń Proszowice, która złożona była z młodych zawodniczek z Ukrainy. Dodatkowo z turnieju nocnego w finałach zameldował się zespół Komandos Warszawy. Po zaciętych bojach zwycięzcą XI Międzynarodowego Turnieju Siatkarskiego okazały się ukraińskie zawodniczki zrzeszone w Pogoni Proszowice. Na drugim miejscu uplasował się Komandos Warszawa, a na najniższym stopniu podium Feniks Lublin. Wśród panów prawo do niedzielnych startów uzyskały drużyny Aves Stoczek Łukowski, Wolta Warszawa, TBT Warszawa, Pogoń Proszowice z zawodnikami z Ukrainy, Alkopol oraz dodatkowo z turnieju nocnego GOSiR Mrozy. Ostatecznie tytuł mistrza turnieju uzyskali gospodarze Aves Stoczek Łukowski. Oczko niżej uplasował się zespół GOSiR Mrozy, a na medal brązowy odebrali panowie z Wolta Warszawa.

Inf. pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.