Rodzinne wyścigi wózków w łukowskim parku

Sport Niedz. 12.05.2024 18:50:45
12
maj 2024

Łukowski park wypełnił się w niedzielne popołudnie, 12 maja rodzinami z wózkami. Były też wózki dla lalek. Wszystko to działo się podczas VI Międzynarodowych Wyścigów Wózków w chodzie Buggy Gym. Temu radosnemu, rodzinnemu wydarzeniu patronowało Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.

Wyścigi wózków odbywały się w Łukowie już po raz szósty. Zorganizowała je, w ramach Międzynarodowych Wyścigów Wózków w chodzie Buggy Gym, Sylwia Mateńka – Woch. Tegoroczna impreza, która była skierowana do wszystkich rodzin, odbyła się w niedzielne popołudnie w parku miejskim. Uczestnicy wyścigów mieli za zadanie pokonać dystans 100 kroków szybko maszerując. Jako pierwsi na starcie pojawili się najmłodsi uczestnicy zabawy, którzy pokonywali wyznaczoną trasę z wózkami dla lalek.

Kolejno o podium walczyły mamy z wózkami, tatusiowie z wózkami i rodziny z wózkami. Spośród mam trzy pierwsze miejsca zajęły: Katarzyna Pochman, Marta Goławska i Edyta Rosa. W kategorii tata z wózkiem zwyciężył Sebastian Goławski, drugie miejsce zajął Paweł Raczkowski, a trzecie – Paweł Mateńko. W kategorii rodzina z wózkiem na podium stanęła Edyta Rosa z córkami, Rafał Woch z córkami oraz Mariola Parulska z córką i synem.

Wyścigom Wózków, tej rodzinnej i radosnej imprezie, patronowało Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.