Łuków

Ruszają zapisy na Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza

Sport Wt. 16.01.2024 07:07:37
16
sty 2024

Już po raz siódmy na drogach gminy Krzywda pojawią się uczestnicy Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. To wydarzenie organizowane przez Rowerowy Łuków. Zapisy na Bieg Kolarski właśnie ruszają.

Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza to wydarzenie, któremu od początku patronuje Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24. Z roku na rok mamy możliwość relacjonowaniu Państwu wydarzenia, w którym biorą udział cykliści z różnych stron kraju. Tegoroczna edycja Biegu Kolarskiego odbędzie się 12 maja. Zapisy właśnie ruszają, a organizatorzy tak zachęcają do udziału w tym wyjątkowym biegu:

Na drogach gminy Krzywda po raz kolejny będziemy mieli możliwość podziwiać kolorowy peleton kolarek i kolarzy amatorów. Szósta edycja największej imprezy kolarskiej w regionie zaplanowana jest na 12 maja, a jej organizatorem podobnie jak w poprzednich latach jest Stowarzyszenie Rowerowy Łuków.

Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza na stałe wpisał się już kalendarz imprez kolarskich zarówno dla tych bardziej jak i mniej zaawansowanych miłośników dwóch kółek. Rywalizacja tak jak w ubiegłych latach będzie odbywała się na dobrze znanej 23 kilometrowej pętli, ze startem i metą w Woli Okrzejskiej. Uczestnicy będą mogli wybrać jedną z dwóch opcji – Amator o długości 46 km lub PRO o długości 92 km. Aby wystartować, trzeba mieć sprawny rower, kask oraz dokonać rejestracji wraz z opłatą wpisową na stronie www.biegkolarski.pl. W zależności od tego jakim rowerem dysponujemy, zostaniemy przydzieleni do kategorii „kolarzówka” lub „rower inny”.

Wspominając poprzednie edycje możemy być pewni, że na starcie nie zabraknie znakomitych zawodniczek i zawodników. Po drogach gminy Krzywda ścigali się do tej pory amatorscy medaliści Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowy, przełajowym i torowym, medaliści Mistrzostw Świata i Europy, ultrakolarze oraz zawodnicy z zagranicy. Warto wspomnieć o niezwykle mocnej obsadzie w kategorii kobiet. Najlepsze przedstawicielki damskiego peletonu finiszowały razem z czołówką mężczyzn, a średnia prędkość z wyścigu osiągnęła 42 km/h.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją formę do wzięcia udziału w zawodach. Impreza ma przewidziany łączny limit 250 uczestników i uczestniczek. Radzimy nie zwlekać zbyt długo z decyzją o starcie. W poprzednich latach wszystkie pakiety startowe rozeszły się na kilka tygodni przed wyścigiem. Z okazji otwarcia zapisów przygotowaliśmy dla Was promocję. Tylko do 14 lutego pakiet uczestnictwa został obniżony o 20%.

Zachęcamy do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych i widzimy się 12 maja w Woli Okrzejskiej.informacja i zdjęcia: Rowerowy Łuków

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.