Łuków

Ruszyły przygotowania do VI Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza

Sport Czw. 09.03.2023 07:02:45
09
mar 2023

Po raz szósty Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24 będą patronować Biegowi Kolarskiemu o Puchar Henryka Sienkiewicza. Przygotowania do tej ogólnopolskiej, sportowej imprezy, odbywającej się w Woli Okrzejskiej, właśnie ruszyły.

Głównym organizatorem Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza jest Rowerowy Łuków. Przygotowania do tego wydarzenia, które w tym roku ma odbyć się 20 sierpnia, już ruszyły. Rozpoczęło się też przyjmowanie pierwszych zgłoszeń. Jeżeli ktoś już dziś zdecyduje się wykupić pakiet startowy może liczyć na 20% zniżkę. Obowiązuje ona do końca marca.

W informacji Rowerowego Łukowa o rozpoczęciu przygotowań do Biegu Kolarskiego czytamy:

Na drogach gminy Krzywda po raz kolejny będziemy mieli możliwość podziwiać kolorowy peleton kolarek i kolarzy amatorów. Szósta edycja największej imprezy kolarskiej w regionie zaplanowana jest na 20 sierpnia, a jej organizatorem podobnie jak w poprzednich latach jest Stowarzyszenie Rowerowy Łuków.

Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza na stałe wpisał się już kalendarz imprez kolarskich zarówno dla tych bardziej jak i mniej zaawansowanych miłośników dwóch kółek. Rywalizacja, tak jak w ubiegłych latach, będzie odbywała się na dobrze znanej 23 kilometrowej pętli, ze startem i metą w Woli Okrzejskiej. Uczestnicy będą mogli wybrać jedną z dwóch opcji – Amator o długości 46 km lub PRO o długości 92 km. Aby wystartować, trzeba mieć sprawny rower, kask oraz dokonać rejestracji wraz z opłatą wpisową na stronie www.biegkolarski.pl. W zależności od tego jakim rowerem dysponujemy, zostaniemy przydzieleni do kategorii „kolarzówka” lub „rower inny”.

Wspominając poprzednie edycje możemy być pewni, że na starcie nie zabraknie znakomitych zawodniczek i zawodników. Po drogach gminy Krzywda ścigali się do tej pory amatorscy medaliści Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, przełajowym i torowym, medaliści Mistrzostw Świata i Europy, ultra-kolarze oraz zawodnicy z zagranicy. Warto wspomnieć o niezwykle mocnej obsadzie w kategorii kobiet. Najlepsze przedstawicielki damskiego peletonu finiszowały razem z czołówką mężczyzn, a średnia prędkość z wyścigu osiągnęła 42 km/h.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją formę do wzięcia udziału w zawodach. Impreza ma przewidziany łączny limit 250 uczestników i uczestniczek. Radzimy nie zwlekać zbyt długo z decyzją o starcie. W poprzednich latach wszystkie pakiety startowe rozeszły się na kilka tygodni przed wyścigiem. Z okazji otwarcia zapisów przygotowaliśmy dla Was promocję tylko do końca marca pakiet uczestnictwa został obniżony o 20%.

Zachęcamy do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych i widzimy się 20 sierpnia w Woli Okrzejskiej.

Patronat nad Biegiem Kolarskim już objęło Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.