Łuków

Siatkarskie rozgrywki w łukowskiej „Piątce”

Sport Śr. 24.01.2024 09:28:41
24
sty 2024

Siatkarskie drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych spotkały się na Finałach Powiatu Łukowskiego w Minisiatkówce w kategorii „czwórek”. Rozgrywki rozegrano w Szkole Podstawowej nr 5 w Łukowie.

Finały Powiatu Łukowskiego w Minisiatkówce dziewcząt i chłopców w kategorii „czwórek” odbywały się w dniach 10 – 11 stycznia w Szkole Podstawowej nr 5 w Łukowie. Finał dziewcząt rozegrano pierwszego dnia. Zakwalifikowało się do niego osiem drużyn z następujących szkół: SP 5 Łuków, SP 4 Łuków, SP 2 Łuków, SP Zarzecz, SP Sarnów, SP Stoczek Łukowski, SP Strzyżew i SP Stara Prawda.

W wyniku losowania drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A zagrały drużyny z SP Stoczek Łukowski, SP 5 Łuków, SP Stara Prawda i SP 2 Łuków. W grupie B – SP Strzyżew, SP 4 Łuków, SP Sarnów i SP Zarzecz. Końcowe wyniki:

1 miejsce – SP 5 Łuków,
2 miejsce – SP Strzyżew
3 miejsce – SP 4 Łuków
4 miejsce – SP 2 Łuków
5 miejsce – SP Stara Prawda
6 miejsce – SP Sarnów
7 miejsce – SP Zarzecz
8 miejsce – SP Stoczek Łukowski

W skład zwycięskiej drużyny wchodziły: Aleksandra Gajda, Julia Górczyńska, Amelia Jastrzębska, Anna Osiak, Julia Osiak, Lana Toporowicz, Karolina Wiącek, Alicja Pływacz, Amelia Siwiak, Alicja Szczęśniak i Maria Rubacha. Opiekunami drużyny są Marek Zabłocki i Artur Głębicki.

Dzień później, 11 stycznia rozegrano finał chłopców. Zakwalifikowało się do niego siedem drużyn: SP Łuków, SP 4 Łuków, SP 1 Łuków, SP Zarzecz, SP Krzywda, SP Stanin i SP Strzyżew. W grupie A rywalizowały ekipy SP 1 Łuków, SP Stanin, SP 5 Łuków i SP Krzywda. W grupie B z SP Zarzecz, SP 4 Łuków i SP Strzyżew.

Końcowe wyniki:

1 miejsce – SP 5 Łuków
2 miejsce – SP 4 Łuków
3 miejsce – SP Strzyżew,
4 miejsce – SP Krzywda,
5 miejsce – SP 1 Łuków
6 miejsce – SP Stanin, SP Zarzecz.

Skład drużyny z łukowskiej „Piątki”, która wygrała: Krystian Atkonis, Kacper Barszczewski, Dominik Bondarczuk, Mikołaj Dylak, Michał Gajaszek, Krzysztof Mojski, Miłosz Podołowski, Wadzim Surynovicz, Szymon Szczygielski i Franciszek Wiąckiewicz. Opiekun drużyny jest Artur Głębicki.

Zwycięskie drużyny dziewcząt i chłopców będą reprezentować powiat łukowski w finale rejonowym, który odbędzie się w Białej Podlaskiej.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.