Łuków

Startuje największe siatkarskie święto na Lubelszczyźnie

Sport Pt. 24.03.2023 18:23:46
24
mar 2023

Nie lada gratka dla wszystkich miłośników siatkówki. Już za kilka dni, w sobotę 1 kwietnia wystartuje największy amatorski turniej siatkarski na Lubelszczyźnie – Rock&Volleyball. Impreza już po raz 11 zgromadzi na 8 parkietach ponad 700 siatkarzy i siatkarek w różnych kategoriach wiekowych. Odbijać piłkę będą dzieci, młodzież, panie, panowie, a także ci starsi w kategorii oldboy.

Zmagania rozpoczną się rankiem w sobotę 1 kwietnia . Jako pierwsi na parkiet wyjdą dzieci i młodzież. Główną areną rozgrywek będzie hala sportowa w Stoczku Łukowskim. O 13 zaplanowane jest oficjalne rozpoczęcie turnieju, po którym rozpoczną się eliminacje w kategoriach open i oldboys. 34. drużyny rozjedą się po okolicznych halach, by walczyć o niedzielny finał. Przegrani będą mogli jeszcze powalczyć o dziką kartę w turnieju nocnym.

Jak sama nazwa imprezy wskazuje, wydarzenie to także duża dawka muzyki. Dlatego wieczorem odbędą się koncerty i pokazy stand up. – Chcemy, żeby nasz turniej poza rywalizacją sportową także pozwalał doświadczyć elementów kultury – mówi Marcin Staniszewski – Prezes STS Aves Stoczek Łukowski – organizator imprezy.

Niedziela 2 kwietnia to dzień finałów. Od godzin porannych o miano najlepszych rywalizować będą kobiety, a po nich mężczyźni. To dzień pełen emocji sportowych, rywalizacji w duchu fair play. W tym roku organizatorzy zaprosili na imprezę byłych reprezentantów Polski w siatkówce. Przez dwa dni na parkietach zawodnikom będą towarzyszyć Marcin Nowak i Dorota Świeniewicz. Nowością będzie także profesjonalny turniejowy streaming, który będzie można oglądać na stronie www.turniej.stsaves.pl oraz na facebooku Rock&Volleyball.

PROGRAM

Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.