Łuków

Sukces młodych kickbokserów na mistrzostwach w Turcji

Sport Czw. 07.09.2023 12:01:09
07
wrz 2023

Jedenaście medali, w tym cztery złote, przywieźli z Mistrzostw Europy w Turcji młodzi kickbokserzy z kadry narodowej dzieci, podopieczni Zenona Pawlikowskiego. Wśród medalistów znalazł się również reprezentant KSW Łuków, Jakub Oponowicz. Złoto i srebro przywieźli z Turcji także Dominika Kondracka i Oskar Dudziński.

Mistrzostwa Europy juniorów, kadetów i dzieci w kickboxingu odbywały się w Turcji od 26 sierpnia do 3 września. W mistrzostwach kontynentu brała udział kadra narodowa dzieci pointfighting Polskiego Związku Kickboxingu prowadzona przez łukowskiego szkoleniowca Zenona Pawlikowskiego wspieranego na turnieju przez Martę Pawlikowską, pełniącą funkcję asystenta trenera kadry. Reprezentanci Polski byli świetnie przygotowani do turnieju. Brali udział m.in. w trzech konsultacjach szkoleniowych, które odbyły się w Łukowie. Na mistrzostwach walczyli fenomenalnie zdobywając aż 11 medali, w tym cztery złote.

Pierwszy złoty medal zdobył łukowianin Jakub Oponowicz. Po raz pierwszy w historii reprezentanci Polskiego Związku Kickboxingu zdobyli złoty medal w walkach drużynowych w formule pointfighting. Ten wynik osiągnęły dziewczęta w składzie: Alicja Gil (Łęczna), Nadia Korda (Piaseczno), Natasza Bielińska (Biskupiec) i Lena Szawiel (Gorzów Wielkopolski). Polki w półfinale pokonały Wielką Brytanię, a w finale Węgry. To bardzo duży sukces. Niewiele brakowało żeby powtórzyli go chłopcy, ale niestety oni ulegli w finale Węgrom zdobywając srebrny medal.

Łącznie podopieczni Zenona Pawlikowskiego wywalczyli 11 medali:
Złoty - Lena Szawiel (kat. -33kg)
Złoty - Alicja Gil (kat. -30kg)
Złoty -Jakub Oponowicz (kat. +36kg)
Złoty - Nadia Korda, Natasza Bielińska, Alicja Gil, Lena Szawiel (rywalizacja drużynowa)
Srebrny - Nadia Korda (kat. -30kg)
Srebrny - Natasza Bielińska (kat. -36kg)
Srebrny - Gabriel Ligienza, Bruno Szczepański, Wiktor Lach, Jakub Oponowicz (rywalizacja drużynowa)
Brązowy - Sonia Wołowczyk (kat. -33kg)
Brązowy - Iwona Polok (kat. -36kg)
Brązowy - Gabriel Ligienza (kat. -33kg)
Brązowy - Wiktor Lach (kat. -36kg)


W mistrzostwach kontynentu wystartowało troje łukowian: Dominika Kondracka, Oskar Dudziński i Jakub Oponowicz, podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego. Jakub Oponowicz i Oskar Dudziński zdobyli złote medale i zostali Mistrzami Europy, a Dominika Kondracka wywalczyła srebrny medal. Ponadto Jakub Oponowicz wywalczył srebrny medal w walkach drużynowych. Dominika i Oskar startowali w kategorii juniorów w formule full contact, a Jakub walczył w kategorii dzieci w formule pointfighting.


informacja i zdjęcia: Zenon Pawlikowski KSW Łuków, trener kadry narodowa dzieci pointfighting Polskiego Związku Kickboxingu
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.