Łuków

Szczypiornistki z łukowskiej „Jedynki” na zawodach z Dźwirzynie

Sport Śr. 29.05.2024 11:47:23
29
maj 2024

Drużyna szczypiornistek z UKS „Jedynka” Łuków, ze Szkoły Podstawowej nr 1, wzięła udział w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Zawody odbywały się w nadmorskim Dźwirzynie. Podopieczne Ewy Czerkas i Artura Paszkiewicza zajęły na zawodach dziewiąte miejsce.

Ogólnopolski Finał Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej Dziewcząt odbywał się w dniach 25-28 maja w nadmorskim Dźwirzynie. Wzięło w nim udział 15 reprezentacji województw. Województwo lubelskie reprezentowały piłkarki ręczne z UKS „Jedynka” Łuków, ze Szkoły Podstawowej nr 1, z rocznika 2011. Młode szczypiornistki, podopieczne Ewy Czerkas i Artura Paszkiewicza, które zdobyły w tym roku tytuł mistrzyń województwa lubelskiego, na ogólnopolskim finale odniosły trzy zwycięstwa, poniosły trzy porażki i zanotowały remis, który musiały rozstrzygnąć karne. Wyniki te pozwoliły drużynie z Łukowa zająć ostatecznie dziewiąte miejsce w kraju. Tytuł Mistrzyń Polski wywalczyły zawodniczki z UKS Banino z województwa pomorskiego.

Na stronie szkoły o udziale w Finale Igrzysk, Ewa Czerkas i Artur Paszkiewicz, piszą tak:

Osiągnięcie dziewiątego miejsca w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej Dziewcząt przez drużynę UKS "Jedynka" Łuków reprezentującą województwo lubelskie jest znaczącym sukcesem. W zmaganiach sportowych, które odbyły się w Dźwirzynie, wzięło udział 15 drużyn z całej Polski, a droga do sukcesu, będąca pełna wyzwań na etapach powiatowym, rejonowym i wojewódzkim, jest dowodem na niezwykłą pracowitość i zespołowego ducha. Start w finałach i rywalizacja z najlepszymi drużynami z całego kraju to piękne podsumowanie trzech lat ciężkiej pracy. Ich wysiłek i poświęcenie zaowocowały, a pasja i miłość do piłki ręcznej były widoczne na każdym kroku. Gratulacje dla zawodniczek i wszystkich, którzy przyczynili się do tego osiągnięcia. To wspaniały przykład tego, jak sport może inspirować i przynosić radość zarówno graczom, jak i ich kibicom.


zdjęcia: SP 1

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.