Łuków

Sztangiści z Łukowa na zawodach w Dębicy

Sport Pon. 15.05.2023 07:44:56
15
maj 2023

Siedmioro sztangistów z Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej wzięło udział w kwalifikacjach do 39. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich w Dębicy. Wychowankowie trenera Roberta Dołęgi zdobywając cztery złote i trzy srebrne medale pewnie wywalczyli awans do finału tej imprezy.

Kwalifikacje do 39. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich w Dębicy odbywały się w minioną sobotę 13 maja. W zawodach wzięło udział 21 juniorek i 30 juniorów z czterech województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego, w tym siedmioro reprezentantów Olimpijczyka Łuków. Dwójka z nich: Andżelika Młynarczyk i Błażej Borkowski, bez podziału na kategorie wagowe, zostali uznani najlepszymi juniorami młodszymi tej imprezy.

Jak informuje nas trener Robert Dołęga, w sumie sztangiści z Łukowa wywalczyli cztery złote i trzy srebrne medale. Złote medale zdobyli: Andżelika Młynarczyk, Błażej Borkowski, Piotr Zachoszcz i Kacper Nowosielski. Srebrne krążki „dźwignęli”: Julia Linkiewicz, Oliwia Markiewicz i Patrycja Domańska. Świetne wyniki zapewniły sztangistom z Olimpijczyka pewny awans do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w dniach 8 - 11 czerwca w Dębicy.zdjęcia i informacja: Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.