Sztangiści z Łukowa na zawodach w Puławach

Sport Śr. 22.11.2023 13:15:36
22
lis 2023

14-osobowa reprezentacja Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskie zaprezentowała się na Turnieju o Puchar Ziemi Puławskiej w podnoszeniu ciężarów. Podopieczni Roberta Dołęgi wywalczyli w sumie dziesięć medali: trzy złote, cztery srebrne i trzy brązowe.

31 kobiet i 45 mężczyzn z 11 klubów z województwa lubelskiego wzięło udział w 19. edycji Turnieju o Puchar Ziemi Puławskiej w podnoszeniu ciężarów, połączonego z piąta rundą Eco Harpoona Recykling Lubelska Liga Juniorów. Młodzi sztangiści rywalizowali w kategoriach wagowych oraz w kategorii open według tabeli Sinclaira do lat 15 i 20. Z Olimpijczyka Łuków wystartowało osiem zawodniczek i sześciu zawodników. W najmłodszej grupie wiekowej „na technikę” (do lat 12) wystąpili: Marta Świderska, Lena Olender, Lena Śledź i Marcel Sosnowski. W grupie młodzik (do lat 15) wystąpili: Amelia Śledź, Julia Ognik, Krystian Śledź i Filip Królikowski. W grupie junior (do lat 20): Oliwia Markiewicz, Julia Linkiewicz, Andżelika Młynarczyk, Błażej Borkowski, Piotr Zachoszcz i Kacper Nowosielski.

Przedstawiciele Olimpijczyka wywalczyli w sumie dziesięć medali: trzy złote, cztery srebrne i trzy brązowe. Bezkonkurencyjna w kategorii wagowej do 55 kg była Andżelika Młynarczyk, która zwyciężyła w klasyfikacji według tabeli Sinclaira zdobywając Puchar Ziemi Puławskiej. Julia Linkiewicz wygrała rywalizację w kategorii do 59 kg, a w kategorii open była tuż za Andżeliką Młynarczyk. W kategorii juniorek do 45 kg zwycięstwo odniosła Oliwia Markiewicz.

Srebrne medale w swoich kategoriach wagowych zdobyli: Amelia Śledź, Błażej Borkowski, Piotr Zachoszcz i Kacper Nowosielski. A trzecie miejsca i brązowe krążki wywalczyli: Julia Ognik, Krystian Śledź i Filip Królikowski. Dodatkowo Błażej Borkowski zajął drugie miejsce w kategorii open wśród juniorów do lat 20.

W Wojewódzkiej Lidze Juniorów zawody wygrał zespół Olimpijczyka Łuków, który po pięciu rundach umocnił się na prowadzeniu w tabeli Eco Harpoon Recykling Lubelska Liga Juniorów. Do końca rozgrywek pozostał jeszcze do rozegrania jeden rzut ligi, który 9 grudnia odbędzie się w Biłgoraju.

informacja i zdjęcia: Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskie