Łuków

Trzy brązowe medale dla zawodniczek GKS Armaty Stoczek Łukowski

Sport Pon. 15.04.2024 07:38:50
15
kwi 2024

Zawodniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski wzięły udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Polski Juniorek w zapasach. Podopieczne Ryszarda Wałachowskiego przywiozły z zawodów trzy brązowe medale.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Juniorek w zapasach rozgrywano 13 kwietnia w Rudniku koło Raciborza. W mistrzostwach wystartowały trzy zawodniczki w grupie młodzieżowca oraz trzy juniorki z GKS Armaty Stoczek Łukowski. W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U23 wszystkie zawodniczki doszły do strefy medalowej i walczyły o brązowe medale Do domu z brązowymi krążkami wróciły Monika Białach w kategorii 53 kg oraz Urszula Piotrowska w kategorii 76 kg. Karolina Gryczon zawody zakończyła na 5 miejscu w kategorii 62 kg.

Wyniki dziewczyn pozwoliły w klasyfikacji drużynowej zająć klubowi historyczne, drugie miejsce za drużyną Cement Gryf Chełm, a przed Juniorem Dzierżoniów. W klasyfikacji województw bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja województwa lubelskiego.

W Mistrzostwach Polski Juniorek U20 walczyły również trzy zawodniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski: Agata Kazanecka w kategorii 65 kg oraz Anna Kamola i Katarzyna Stosio w kategorii 59 kg. Dwie juniorki dotarły do strefy medalowej. Do domu z brązem wróciła Agata Kazanecka. Anna Kamola zajęła piąte miejsce, a Katarzyna Stosio – 10. W tej grupie wiekowej GKS Armaty sklasyfikowane zostały na 10 miejscu, a województwo lubelskie również wśród juniorek było bezkonkurencyjne.

Do finału w kategorii 62 kg dotarła wychowanka Armat, Marta Gajowniczek, która stoczyła bardzo emocjonującą walkę z zawodniczką z Poznania, ale tym razem jednak musiała zadowolić się srebrem.

Trzy medale zdobyte na zawodach oraz wyniki pozostałych dziewczyn pozwoliły klubowi zgromadzić 60 punktów we współzawodnictwie sportowym Ministerstwa Sportu i Turystyki.informacja i zdjęcia: GKS Armaty Stoczek Łukowski

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.