Udany start sztangistów z Łukowa na Mistrzostwach Polski Młodzików

Sport Wt. 22.10.2024 11:15:34
22
paź 2024

Paweł Młynarczyk, Krystian Śledź, Marcel Wardziak - Mąka i Rafał Łobejko, podopieczni Roberta Dołęgi z Klubu Olimpijczyka Łuków, wzięli udział w Mistrzostwach Polski Młodzików w podnoszeniu ciężarów. Łukowscy sztangiści zdobyli na zawadach złoto i brąz.

Mistrzostwa Polski Młodzików w podnoszeniu ciężarów odbywały się w dniach 18 - 20 października w Nowym Dworze Mazowieckim. W zawodach wzięło udział czterech wychowanków Olimpijczyka Łuków: Paweł Młynarczyk, Krystian Śledź, Marcel Wardziak - Mąka i Rafał Łobejko. Największy sukces odniósł Rafał, który został mistrzem Polski w kategorii +102 kg. Aktualny brązowy medalista mistrzostw Europy U15 zaliczył wszystkie podejścia kończąc zawody z wynikiem 212 kg w dwuboju.

W kategorii do 73 kg brązowy medal wywalczył Krystian Śledź, który w rwaniu podniósł 90 kg, a w podrzucie 109, co w dwuboju dało 199 kg. Trzeci z wychowanków Roberta Dołęgi, Paweł Młynarczyk w kategorii 55 kg zajął szóste miejsce. Z kolei Marcel Wardziak - Mąka w debiucie swoich występów w mistrzostwach Polski wystartował w kategorii do 96 kg i z wynikiem 135 kg wywalczył siódme miejsce.

W klasyfikacji klubowej chłopców Olimpijczyk Łuków z 22 punktami zajął 4 miejsce w Polsce. W zestawieniu podsumowano 44 kluby. Lubelskie zwyciężyło w klasyfikacji województw.

informacja i zdjęcia: Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej