Łuków

W Łukowie rusza Piłkarskie Przedszkole

Sport Śr. 23.08.2023 07:58:08
23
sie 2023

W środę, 6 września odbędzie się pierwszy trening piłkarskiego Przedszkola Legii Warszawa. Powstało ono w Łukowie, dzięki umowie podpisanej pomiędzy Orlętami Łuków a Legią Soccer Schools. Będzie to miejsce, w którym trenować będą dzieci w wieku od 3 do 7 lat.

Łukowski Klub Sportowy „Orlęta Łuków” podpisał umowę z Legią Soccer Schools, w ramach której od 6 września w Łukowie ruszy „Piłkarskie Przedszkole” Legii Warszawa. Będzie to miejsce, w którym będą odbywały się zajęcia piłkarskie dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Jest to część ogólnopolskiego projektu „Legia Soccer Schools”, którego celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród najmłodszych dziewczynek i chłopców poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia w oparciu o zajęcia sportowe na najwyższym poziomie.

- Projekt Legia Soccer Schools to pokłosie rozpoczęcia naszej współpracy z Legią Warszawa. 6 czerwca podpisaliśmy umowę partnerską z klubem i fundacją Legii. Dzięki temu nasi trenerzy mają możliwość szkolenia się w ich klubowej akademii oraz wystartujemy z projektem piłkarskiego przedszkola dla dzieci od 3 do 7 roku życia. To nie będą konkretne piłkarskie zajęcia. Te dzieci są jeszcze za małe. Będziemy je aktywizować poprzez zabawę z elementami piłki nożnej, a same treningi odbywać się będą raz w tygodniu i potrwają około godziny – mówił prezes Orląt Łuków Paweł Sych.


Zapisy do „Piłkarskiego Przedszkola” trwają. Jest w nim miejsce zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu 25 798 98 10. Treningi w okresie od września do czerwca będą odbywać się w każdą środę o godzinie 17.00. Pierwszy trening już 6 września.
informacja i zdjęcia: ŁKS Orlęta Łuków/Janusz Partyka

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.