Łuków

Wojewódzkie Mistrzostwa Polski Kadetek w zapasach. Wygrała ekipa z Mazowieckiego

Sport Pon. 30.10.2023 13:05:55
30
paź 2023

Łuków stał się miejscem, gdzie spotkało się dziewięć ekip, które wzięły udział w Drużynowych Wojewódzkich Mistrzostwach Polski Kadetek w zapasach. Zawody rozegrano w minioną sobotę, 28 października. Najlepsza okazała się drużyna z województwa mazowieckiego.

Drużynowe Wojewódzkie Mistrzostwa Polski Kadetek w zapasach rozgrywano po raz piąty. Jak mówi nam trener Ryszard Wałachowski, w tym roku po raz pierwszy udział w zawodach wzięło aż dziewięć reprezentacji. Do Łukowa przyjechały zapaśniczki z województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, dolnośląskiego, śląskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, Andrzej Supron. Po kilkugodzinnych zmaganiach najlepsze okazały się zapaśniczki z województwa mazowieckiego. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z województwa lubelskiego, które przez ostatnie cztery lata zdobywała mistrzowski tytuł. Na trzecim miejscu zaś znalazła się ekipa z województwa świętokrzyskiego.

Podczas mistrzostw rozgrywanych w Łukowie, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron wręczył Władysławowi Świętochowskiemu medal z okazji 100-lecia Polskiego Związku Zapaśniczego. Władysław Świętochowski to wieloletni zapaśnik i trener, wychowawca medalistów i twórca zapasów w Łukowie.Głównym organizatorem Drużynowych Wojewódzkich Mistrzostw Polski Kadetek w zapasach, które rozegrano w sobotę, 28 października w Zespole Szkół nr 1 w Łukowie, był Gminny Klub Sportowy Armaty Stoczek Łukowski. Partnerami wydarzenia były: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Zapaśniczy oraz Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Wydarzeniu patronował Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Lubelski Związek Zapaśniczy, Starostwo Powiatowe w Łukowie oraz Urząd Gminy w Stoczku Łukowskim.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.