Wychowanka GKS Armaty Stoczek Łukowski zdobywa tytuł wicemistrzyni Europy

Sport Wt. 01.06.2021 10:54:00
01
cze 2021

Marta Gajowniczek, wychowanka GKS Armaty Stoczek Łukowski, zdobyła tytuł wicemistrzyni Europy. Sięgnęła po niego podczas Mistrzostw Europy młodziczek U-15 w zapasach. Zawody odbywały się w Sofii.

Mistrzostwa Europy młodziczek U-15 w zapasach odbywały się w dniach 26 - 29 maja w Sofii. Na zawodach wystartowały Marta Gajowniczek, wychowanka Gminnego Klubu Sportowego Armaty Stoczek Łukowski, obecnie Cement Gryf Chełm oraz zawodniczka Armat Agata Kazanecka. Marta reprezentowała Polskę w kategorii wagowej 58 kg, a Agata w kategorii wagowej 62 kg.

Podczas Mistrzostw Europy Marta Gajowniczek, na co dzień mieszkanka Gozdu w gminie Stanin, osiągnęła życiowy sukces. Jak relacjonuje nam jej pierwszy trener Ryszard Wałachowski, w 1/8 finału Marta miała wolny los, w ćwierćfinale nie dała żadnych szans reprezentantce Rumunii wygrywając przed czasem, a w półfinale czekała na nią bardzo silna zawodniczka Białorusi. Ale i tę walkę Marta wygrała „rozjeżdżając” przeciwniczkę w drugiej rundzie walki. W finale Mistrzostw Europy Marta spotkała się z dotychczasową mistrzynią z Rosji i tu niestety musiała uznać wyższość przeciwniczki. Tym samym bardzo skromna, ale bardzo pracowita na treningach Marta Gajowniczek. została wicemistrzynią Europy do lat 15.

Agata Kazanecka w 1/8 finału spotkała się z zawodniczką z Rumuni. W drugiej rundzie walki zdominowała przeciwniczkę kładąc ją na łopatki. W ćwierćfinale nie dała jednak rady przyszłej wicemistrzyni tej kategorii, zawodniczce z Ukrainy. Z uwagi na to, że Ukrainka awansowała do finału, Agata przystąpiła do walki repasażowej z mistrzynią Rosji i niestety również nie dała rady. Ostatecznie zajęła na Mistrzostwach Europy 8 miejsce.

Jak podkreśla trener Ryszard Wałachowski, start dwóch zawodniczek i zdobycie medalu Mistrzostw Europy to bardzo wielkie wydarzenie w 14-letniej historii sekcji zapasów w Armatach.

zdjęcia i informacja: GKS Armaty Stoczek Łukowski