Łuków

Zapaśnicy z Łukowa i Stoczka zdobyli medale na Akademickich Mistrzostwach Polski

Sport Pon. 05.06.2023 08:35:15
05
cze 2023

Cztery medale, w tym jeden srebrny i trzy brązowe, wywalczyli zapaśnicy z Łukowa i Stoczka Łukowskiego podczas Akademickich Mistrzostw Polski w zapasach. Zawodników do rywalizacji przygotował Grzegorz Wałachowski.

Akademickie Mistrzostwa Polski w zapasach odbyły się 3 czerwca w Warszawie na obiektach AWF-u. W zawodach wystartowało czworo przedstawicieli klubów ŁKS Orlęta Łuków i GKS Armaty Stoczek Łukowski. Po zaciętych walkach wszyscy trafili do strefy medalowej i na swoje uczelnie wrócili z nagrodami.

W zapasach kobiet wystartowały dwie zawodniczki „Armat”. Obie wywalczyły brązowe medale. Monika Białach, studiująca na Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie zdobyła krążek w kategorii 53 kg. Karolina Gryczon, studentka UMCS w Lublinie, wywalczyła brąz w kategorii 62 kg.

Kolejny brązowy medal zdobył w stylu wolnym, w kategorii 86 kg, Norbert Lisiewski, zawodnik ŁKS Orlęta Łuków, student Uczelni Techniczno – Handlowej w Warszawie. Natomiast Sebastian Wałachowski, również zawodnik Orląt i student UMCS w Lublinie, w stylu klasycznym, w kategorii 97 kg, wywalczył srebro.

Trenerem czteroosobowej ekipy, która wystartowała na Akademickich Mistrzostwach Polski w zapasach, był Grzegorz Wałachowski, na co dzień trener ŁKS Orlęta Łuków. Sędziami powołanymi przez Polski Związek Zapaśniczy do sędziowania na mistrzostwach byli Ryszard Wałachowski i Marek Wałachowski.

zdjęcie i informacja: Ryszard Wałachowski
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.