Łuków

Zapaśniczki ze Stoczka Łukowskiego na Pucharze Polski Kadetek

Sport Pon. 08.02.2021 09:37:04
08
lut 2021

Zapaśniczki z GKS Armaty Stoczek Łukowski wzięły udział w I Pucharze Polski Kadetek. Zawody odbywały się w Karlinie, w województwie zachodniopomorskim. Do domu przywiozły dwa brązowe medale.

I Puchar Polski Kadetek w zapasach kobiet, z rocznika 2004/2006, odbywał się 5 i 6 lutego w Karlinie, w województwie zachodniopomorskie. Zawody, w których udział wzięło 57 drużyn z całego kraju, były pierwszą eliminacją do Mistrzostw Polski juniorek młodszych, które w tym roku organizuje województwo łódzkie. W zawodach wystartowało pięć młodych zawodniczek GKS Armaty Stoczek Łukowski. Dla czterech najmłodszych był to debiut na zawodach tej rangi.

„Zapaśniczki Armat przyzwyczaiły już do dobrych startów, więc i tym razem pokazały, że potrafią walczyć do końca. Szczególnie najbardziej doświadczona z kadetek Julia Pracz, która w walce o brązowy medal potrafiła odrobić niekorzystny wynik 0 - 8 i wygrać walkę. Z dobrej strony pokazała się też druga medalistka Julia Rosa, która tylko w walce półfinałowej uznała wyższość rywalki. Nasze dwie medalistki praktycznie wywalczyły już awans do Mistrzostw Polski” - czytamy w nadesłanej do nas relacji.

Wyniki GKS Armaty Stoczek Łukowski:

3 m Julia Pracz kat 53 kg
3 m Julia Rosa kat 69 kg

Pozostałe zawodniczki zajęły dalsze lokaty i szans na awans muszą szukać w II Pucharze Polski:

13 m Agata Kazanecka kat 65 kg
16 m Katarzyna Stosio kat 57 kg
16 m Anna Kamola kat 61 kg

W klasyfikacji drużynowej klub ze Stoczka Łukowskiego zajął 12 miejsce.

W klasyfikacji województw na pierwszym miejscu znalazło się województwo lubelskie, które wyprzedziło województwa śląskie i łódzkie.

zdjęcia i informacja: GKS Armaty Stoczek Łukowski

AKup/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.