Zawodnicy KSW Łuków zdobyli 11 medali podczas Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Kickboxingu

Sport Wt. 22.10.2024 09:28:46
22
paź 2024

Pięć złotych, cztery srebrne i dwa brązowe medale zdobyli młodzi zawodnicy z KSW Łuków podczas Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Kickboxingu. Ten wynik cieszy ich trenera Zenona Pawlikowskiego. Dla niego to potwierdzenie dobrej formy jego zawodników w obliczu nadchodzącego sezonu 2025.

Warszawska Olimpiada Młodzieży w Kickboxingu odbyła się 19 października na warszawskim AWF. Zawody zostały zorganizowane pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu, a współorganizatorem turnieju był Szkolny Związek Sportowy. W zawodach wystartowało blisko 200 zawodników z całego kraju, w tym13 reprezentantów KSW Łuków. Podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego spisali się bardzo dobrze zdobywając aż 11 medali.

Złote medale wywalczyli: Bartosz Daniluk, Maksymilian Kondracki, Borys Kaczorowski, Mikołaj Prusinowski i Róża Zaniewicz. Srebro - Julia Ciołek, Sebastian Czerski, Maciej Oponowicz i Kalina Zalewska. Brązowe krążki trafiły do Stefana Siemionka i Leona Stępniaka. Piąte miejsca na zawodach zaś zajęli Jan Cisiak i Krystian Czerski.
Występ swoich podopiecznych na zawadach trener Zenon Pawlikowski komentuje tak:

Wszyscy zawodnicy walczyli bardzo ambitnie i zaprezentowali dobrą formę. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Mikołaj Prusinowski i Maksymilian Kondracki dla których był to pierwszy start w sezonie po wakacjach. Podczas Warszawskiej Olimpiady Młodzieży obaj zdobyli złote medale w formule lightcontact: Mikołaj w kadetach starszych (-52kg), a Maks w kadetach młodszych (-42kg). Mikołaj wszystkie walki wygrał jednogłośną decyzją sędziów 3-0. W pierwszym pojedynku zmierzył się z Cezarym Matysem z LKSW "Dan" Taekwon-do & Kickboxing Team, w drugim z Piotrem Chrząszczem z Klub Sportowy Mistral, a w finale spotkał się z Wiktorem Linkiem z Elbląski Klub Kyokushin Karate.

Maks swoją pierwszą walkę stoczył z Olafem Myserą z Klubu Sportowego Mistral, a drugą z Marcelem Szwejkiem ze Stowarzyszenia WiertelFight Team Warszawa. Obie zakończyły się zwycięstwem 3:0 dla naszego zawodnika. W walce finałowej Maks zmierzył się z klubowym kolegą Maciejem Oponowiczem i tutaj po bardzo wyrównanej walce z wynikiem 2:1 zwyciężył Maks.

informacja i zdjęcia: KSW Łuków