Zawodnicy Olimpijczyka Łuków na zawodach wieloboju atletycznego w Siedlcach

Sport Wt. 21.05.2024 11:45:16
21
maj 2024

Lena Śledź, Lena Olender, Marcel Sosnowski i Leon Chlebiecki z Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej wzięli udział w zawodach wieloboju atletycznego „Szukamy młodych talentów” im. Zygmunta Wielogórskiego. Każde z nich wróciło do domu z medalem.

Zawody wieloboju atletycznego „Szukamy młodych talentów” odbywały się 16 maja w Siedlcach na obiektach Wojewódzkiego Ludowego Klubu Sportowego. Brały w nich udział dzieci do 13 roku życia. Zawody te były okazją do uczczenia pamięci zasłużonego działacza sportowego, sędziego klasy międzynarodowej, który sędziował Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008, Zygmunta Wielogórskiego.

Dzieci rywalizowały w grupach wiekowych 12-13 lat i poniżej 12 roku życia w czterech konkurencjach, rzut piłką lekarską, trójkok, bieg wahadlowy 4x10 m oraz w podrzucie lub wykonując przewrót w przód. Olimpijczyka Łuków na zawodach reprezentowali Lena Śledź, Lena Olender, Marcel Sosnowski i Leon Chlebiecki.

W grupie dziewcząt 12-13 lat zwyciężyła Lena Olender, a na trzecim miejscu uplasowała się Lena Śledź. W tej samej grupie u chłopców na najniższym stopniu podium stanął Leon Chlebiecki. Także brązowy medal, ale w grupie młodszej, wywalczył Marcel Sosnowski.

informacja i zdjęcia: Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej