Zawodniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski jadą na Mistrzostwa Europy

Sport Śr. 19.05.2021 15:55:00
19
maj 2021

Polski Związek Zapaśniczy ogłosił skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w zapasach najmłodszej grupy wiekowej do lat 15. W reprezentacji znalazły się dwie zawodniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski: Agata Kazanecka i Marta Gajowniczek. Mistrzostwa odbędą się w Sofii.

Agata Kazanecka mieszka w miejscowości Rosy w gminie Stoczek Łukowski. W ubiegłym roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski młodziczek. W tym roku wywalczyła srebrny medal Pucharu Polski kadetek, a w ubiegły weekend wygrała zdecydowanie Turniej Kwalifikacyjny i tym samym przypieczętowała swój wylot do Sofii na Mistrzostwa Europy. Agata wystartuje w kategorii do 62 kg.

Marta Gajowniczek na co dzień mieszka w miejscowości Gózd w gminie Stanin. W ubiegłym roku została Mistrzynią Polski młodziczek. W tym roku zdobyła brązowy medal na Pucharze Polski kadetek i również wygrała Turniej Kwalifikacyjny. Wystartuje w kategorii do 58 kg.

Jak podkreśla trener dziewcząt Ryszarda Wałachowskiego, obie są bardzo perspektywicznymi zawodniczkami. Wygrały rywalizacje z rówieśniczkami w Polsce, a teraz czas na następne sportowe cele. Agata i Marta w piątek 21 maja jadą do Poznania na krótkie zgrupowanie, a w środę 26 maja lecą do Sofii na Mistrzostwa Europy. Trzymamy kciuki.