Zawodniczki ze Stoczka Łukowskiego na mistrzostwach w sumo

Sport Pon. 03.04.2023 16:06:24
03
kwi 2023

Zawodniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski wystartowały w Mistrzostwach Polski juniorek i młodzieżowców w sumo. Zawody odbywały się w Pyrzycach. Podopieczne Ryszarda Wałachowskiego wywalczyły w sumie trzy brązowe medale.

Mistrzostwa Polski juniorek i młodzieżowców w sumo odbyły się 1 i 2 kwietnia w Pyrzycach. Wzięły w nich udział zawodniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski. Trzy z nich: Urszula Piotrowska, Izabela Wałachowska i Karolina Gryczon startowały w grupie wiekowej juniorek U-21. Monika Borowska wystartowała w grupie wiekowej młodzieżowców U-23. Dziewczyny, które przyzwyczaiły wszystkich do zdobywania medali, tym razem też nie zawiodły. Zdobyły w sumie trzy brązowe krążki.

Urszula Piotrowska wywalczyła brąz w kategorii 75 kg, a Izabela Wałachowska w kategorii +75. Natomiast Karolina Gryczon zajęła piąte miejsce w kategorii 65 kg. W starszej grupie wiekowej U-23 Monika Borowska wywalczyła brązowy medal w kategorii 50 kg. W sumie dziewczyny zdobyły 24 punkty do współzawodnictwa dzieci i młodzieży.

zdjęcia i informacja: GKS Armaty Stoczek Łukowski