Złoto dla Alexa z MKS „Delfinek” Łuków

Sport Wt. 14.03.2023 16:42:36
14
mar 2023

Troje młodych pływaków z MKS „Delfinek” Łuków: Kaja, Alex i Andrzej, wystartowało w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Dzieci „Od Młodzika Do Olimpijczyka”. Rywalizacja miała miejsce w Warszawie. Złoty medal przywiózł do domu Alex Cattelan.

Kolejny cykl Ogólnopolskich Zawodów Pływackich Dzieci „Od Młodzika Do Olimpijczyka” odbywał się 11 marca na basenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W zawodach wzięło udział 967 zawodników i zawodniczek z 73 klubów z całej Polski. Byli wśród nich również młodzi pływacy „Delfinka” Łuków, korzy wrócili do rywalizacji na szczeblu ogólnopolskim po dłuższej przerwie i ciężkich treningach.

Podczas zawodów złoty medal na 50 metrów stylem klasycznym w roczniku 2013 z czasem 45:00 sekund zdobył Alex Cattelan. Czwarte miejsce w stylu grzbietowym z czasem 42:14 sekund zdobyła Kaja Przeździak. Natomiast Andrzej Prokop, który startował na 50 metrów stylem dowolnym oraz grzbietowym, wprawdzie nie zajął miejsca na podium, ale za to poprawił swoje rekordy życiowe.

Niebawem kolejne starty. Trenerzy MKS „Delfinek” Łuków zapewniają, że będą pracować nad tym, aby forma młodych zawodników ciągle rosła.

zdjęcia i informacja: MKS „Delfinek” Łuków