Łuków

Zwodnicy KSW Łuków w Kadrze Narodowej

Sport Pon. 16.11.2020 10:30:00
16
lis 2020

Pięcioro reprezentantów sekcji kickboxingu z Klubu Sportów Walki Łuków zostało powołanych do Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu. Są to Marta Pawlikowska, Natalia Zarzycka, Amelia Wasilewska, Bartosza Prusinowski i Maciej Mościcki.

Jak informuje nas Zenon Pawlikowski, do kadry Polski w formule full contact juniorów - walka ciągła w ringu w pełnym kontakcie, trener reprezentacji Włodzimierz Trzeciak powołał Martę Pawlikowską, Natalię Zarzycką, Bartosza Prusinowskiego i Macieja Mościckiego. W kadrze pointfighting kadetów - walka przerywana, znalazła się Amelia Wasilewska. Trenerem tej kadry jest Emilia Szabłowska.

W tym roku, pomimo trudności związanych z pandemią, powołani do kadry łukowianie odnieśli szereg sukcesów. Marta Pawlikowska zdobyła srebrny medal Pucharu Świata w Dublinie i srebrny medal mistrzostw kraju. Natalia Zarzycka, Amelia Wasilewska i Maciej Mościcki zdobyli złote medale Mistrzostw Polski, a Bartosz Prusinowski zdobył srebrny medal w mistrzostwach kraju. Juniorzy: Pawlikowska, Zarzycka, Prusinowski i Mościcki, są uczniami IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie, zaś kadetka Amelia Wasilewska uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie.

Trzon klubu KSW Łuków stanowią juniorzy czyli zawodnicy w wieku 17-18 lat, zaś ich specjalnością jest walka w ringu w formule full contact. Wszyscy zawodnicy KSW Łuków powołani do kadry to wielokrotni medaliści mistrzostw kraju. Każdy z nich trenuje kickboxing przynajmniej 5 lat. Rozwój ich kariery sportowej wspierany jest m.in. poprzez stypendia przyznane przez burmistrza Łukowa.

zdjęcia i informacja: Zenon Pawlikowski

AKup [ja]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.