Łuków

Duchowe Pielgrzymowanie w Radoryżu Kościelnym

01
sie 2023

W parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Radoryżu Kościelnym trwają przygotowania do duchowego pielgrzymowania. Rozpocznie się ono 3 sierpnia. Przewodniczyć im będzie ksiądz Sławomir Pękała.

Rozpoczęła się 43. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. W poniedziałek, 31 lipca na pielgrzymi szlak wyszła pierwsza grupa z Włodawy. We wtorek 1 sierpnia dołączą pątnicy z Białej Podlaskiej, Łosic i Zbuczyna. Nie wszyscy jednak mogą wyruszyć osobiście przed Tron Jasnogórskiej Pani. Ale wszyscy, jeżeli tylko chcą, mogą brać udział w duchowym pielgrzymowaniu. I do tej formy podążania na Jasną Górę zaprasza jak co roku parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Radoryżu Kościelnym. Tam duchowe pielgrzymowanie rozpocznie się 3 sierpnia, w dniu wyjścia grup z dwóch łukowskich dekanatów.

Jak czytamy w nadesłanej do nas relacji, duchowi pielgrzymi będą spotykać się w kościele od 3 do 15 sierpnia. O godzinie 19.00 będzie odbywać się Msza Święta, której będzie przewodniczył ksiądz Sławomir Pękała. Podczas Eucharystii głoszona będzie konferencja przez zaproszonych gości. Nie zabraknie też modlitwy różańcowej i Apelu Jasnogórskiego.

„W tym roku po raz trzeci wraz z 43. Pieszą Pielgrzymką Podlaską o temacie „Wierzę w Kościół Chrystusowy” będziemy pogłębiać swoją wiarę. Na znaku wokół postaci św. Józefa i brata Alberta zawisły słowa „Pan mój i Bóg mój”. To one będą nam towarzyszyć podczas wieczornych modlitewnych spotkań” - czytamy w informacji przesłanej do nas z parafii.

Duchowe pielgrzymowanie zakończy się 15 sierpnia, kiedy to w kościele w Radoryżu Kościelnym spotkają się już wszyscy i fizyczni, i duchowi pielgrzymi. Wezmą oni udział w Mszy Świętej, która odprawiona zostanie o godzinie 12.00.

zdjęcia i informacja: parafia MB Częstochowskiej w Radoryżu Kościelnym
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.