Nowa kadencja zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łukowskiej
Region
Czw. 28.12.2023 10:42:13
28
gru 2023
gru 2023
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej to jedno z najdłużej działających w Łukowie stowarzyszeń. Powstało w 1957 roku. Działa przy Muzeum Regionalnym w Łukowie. Tuż przed świętami członkowie Towarzystwa wybrali zarząd i prezesa na nową kadencję.
Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łukowskiej odbyło się przed świętami, 18 grudnia. Podczas zebrania wybrano nowy zarząd i prezesa Towarzystwa. Decyzją członków, przez kolejne cztery lata funkcję prezesa nadal będzie pełnił Grzegorz Kochański. W skład Zarządu natomiast wszedł po raz pierwszy znany łukowski społecznik, Andrzej Zdrojewski. Ma on też już pierwsze pomysły, które chciałby działając w ramach Towarzystwa, zrealizować. Chodzi mu m.in. o ustawienie na cmentarzu parafialnym tablicy, która będzie upamiętniała nieżyjących już włodarzy Łukowa.Jak mówi nam prezes Grzegorz Kochański wśród planów Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łukowskiej na kolejną, czteroletnią kadencję, jest m.in. kontynuacja wydawania Zeszytów Łukowskich oraz organizowanie konkursu dla uczniów szkół podstawowych i średnich „Opowiedz nam historię”. Mają być to spisane opowieści o Łukowie i Ziemi Łukowskiej, które dzieci i młodzież usłyszą od swoich bliskich.
Na realizację planów Zarząd Towarzystwa ma całą kadencję, która potrwa do 2027 roku.
W skład Zarządu TPZŁ weszli: prezes Grzegorz Kochański, wiceprezes Agnieszka Szaniawska, skarbnik Cezary Miazek, sekretarz Jerzy Kuśmierczak oraz członkowie: Anna Sposób – Małkińska, Hubert Dybciak, Mieczysław Zawadzki oraz Andrzej Zdrojewski. Do Komisji Rewizyjnej Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łukowskiej powołano na funkcję przewodniczącego Mariusza Burdacha, na stanowisko wiceprzewodniczącego Andrzeja Witczuka, a sekretarzem została Edyta Sak.
Historię powstania Towarzystwa znajdziecie Państwo TUTAJ.
5 komentarze
Panie prezesie Pan niech lepiej zostanie w pogotowiu.Bo Pana pamiętam histerykiem a nie historykiem.
W punkt panie Grzegorzu.
Pan jeden czy drugi to doskonali społecznicy w przestrzeni której mieszkają , jednak historia to materia fachowa , metodologiczna a inicjatywy owe też muszą mieć wysoki poziom merytoryczny i metodologiczny. Nie można ,na przykładzie zeszytów łukowskich ciągle powielać tych samych faktów czy nawet przekłamań.Na to idą publiczne pieniądze i wymagany jest jakiś minimalny nowy stan bafań historycznych .Pozostałe inicjatywy to nie kolekcjonerstwo , ustawianie kolejnych kamieni milowych czy inicjatywy trącące merytoryczność fruwającej muchy .I co niektórzy łapią tyle ogonów srok na raz .To nie wróży progresu.
Po co oceniać, poczekajmy na efekty działań.
Bardzo dobrze, że Towarzystwo słucha się Pana Andrzeja Zdrojewskiego. To łukowianin z krwi i kości. Człowiek mądry i szlachetny, który umiłował Ziemię Łukowską jak mało kto?? Na pewno, jak zawsze zresztą ma wspaniałe pomysły na promocję naszej małej ojczyzny i jako kustosz perełek naszej historii. Panie Andrzeju wielki szacun Dla Pana . Życzę zdrowia i cierpliwości w działaniu na rzecz naszego regionu.