Łuków

100-lecie parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie

Kościół Śr. 23.09.2020 11:09:15
23
wrz 2020

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego będzie obchodzić 100-lecie swego istnienia. Jubileusz, który będzie obchodzony 24 listopada ma stać się okazją do odnowienia kultu Jezusa Miłosiernego – Frasobliwego. Z tej też okazji parafia zaprasza do udziału w konkursie na teksty poetycko – modlitewne.

W ramach obchodów jubileuszu parafia Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Łukowski Ośrodek Kultury ogłaszają konkurs na teksty poetycko - modlitewne poświęcone Jezusowi Miłosiernemu – Frasobliwemu. Utwory powinny nawiązywać do Bożego Miłosierdzia oraz historii figury, która zdobi główny ołtarz łukowskiej świątyni, i która poddawana jest obecnie restauracji w pracowni konserwatorów zabytków. Nie powinno też zabraknąć odniesienia do zakonu Bernardynów, którzy przez wieki opiekowali się figurą i kościołem oraz wsi Krzymosze skąd wywodzi się rzeźba.


Utwory można przekazywać do 11 października do kancelarii parafialnej osobiście lub pocztą. Dla autorów przewidziano atrakcyjne nagrody książkowe, dyplomy i upominki. Najlepsze teksty zostaną opublikowane i wykorzystywane w celach modlitewnych. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej parafii oraz Łukowskiego Ośrodka Kultury.


Do wybranego tekstu zostanie skomponowana melodia, tak aby owocem konkursu była pieśń – hymn wykorzystywana w cotygodniowej nowennie. Jej pierwsze uroczyste wykonanie będzie miało miejsce podczas jubileuszowych uroczystości.


AKup/DW

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.